W kolejnym miesiącu trwania konkursu na najładniejsze polo danego miesiąca ogłoszonym przez Volkswagen Polo Klub Polska wybrano – spośród sporej konkurencji – najpiękniejszy samochód.
Tym razem wybór miłośników marki VW polo padł na 6n’kę kolegi o nicku Karool21 – 6N.
On sam o swojej pasji i zacięciu tuningowym mówi:

Do rozpoczęcia przygody z modyfikacją „polówki” zainspirowali mnie koledzy z mojego miasta. Panowie, o których mowa mieli już w jakimś stopniu zrealizowane swoje projekty, co oczywiście i mnie zachęciło do działania.
Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem było pomalowanie całego samochodu na oryginalną czerwień, gdyż poprzedni lakier z biegiem czasu stracił swój urok.
Przez moment skierowałem się na złą drogę – zakupiłem lampy tylne clear biało – czerwone, jednak szybko zmieniłem je na lampy ori z młodszej polówki 6n2 – całe czerwone.
Następną rzeczą, na której się skupiłem było „koło”. Wybór padł na felgi RH Cup 14”, 7J i opony Fulda EccoControl 185/50, jednak w bieżącym sezonie zostały one zastąpione felgami Renault CMS 16”, 6J (polerowane z białymi wnękami) oraz oponą Nankang 165/40/16.
Jeśli mowa o zmianach nadwozia – wymienione zostały klamki na tylne z wersji 4-drzwiowej, bez zamka, zamontowałem szerokie zderzaki, które zostały lekko wygładzone, usunięta została wycieraczka. Rarytasem okazało się kupno tylnej klapy z wersji na rynek japoński – z wnęką na kwadratową tablicę i trzecie światło stopu.
Początkowo jeździłem na kicie obniżającym samochód o 60mm lecz po namowach kolegów zdecydowałem się na zakup gwintu – TA Technik na przód i KW INNOXX na tył, po którego to zamontowaniu obniżenie wynosi 12cm względem serii.
We wnętrzu wymieniłem fotele na pół-kubełki z Golfa III GT Special oraz zamontowałem audio z wyświetlaczem LCD wstawionym w konsolę centralną…
Co jeszcze uda mi się zmienić czas pokaże…

wrzesień
wrzesień
wrzesień