Volkswagen Polo Klub Polska to największy polski klub miłośników i pasjonatów marki VW Polo. Już za kilka miesięcy Klub skończy sześć lat. Garstka pasjonatów marki zakładając forum internetowe w połowie 2004 roku nawet nie przypuszczała, że ten niewielki, miejski samochód poskromi serca tysięcy kierowców w Polsce.

Idea powstania Klubu narodziła się w 2004 roku, kiedy to z inicjatywy kilku przyjaciół postało forum internetowe, które z czasem przerodziło się w ogromną skarbnicę wiedzy na temat „mniejszego brata golfa”. Plany i marzenia pasjonatów „polówek” stały się rzeczywistością, popularność witryny internetowej przerosła najśmielsze oczekiwania jej założycieli.

Przez blisko sześć lat istnienia w Klubie zaszły znaczne zmiany. Przede wszystkim dojrzał i powiększył swoją liczebność – w chwili obecnej reprezentowany jest w kraju i za granicą przez blisko 6000 użytkowników forum oraz około 600 aktywnych członków, liczba ta z miesiąca na miesiąc stale wzrasta.
Ostatnimi czasy forum przeszło gruntowną reorganizację – ulepszono oraz przyśpieszono jego działanie, „odświeżono” również grupę zarządzającą Klubem, nawiązano stałą współpracę z mediami oraz firmami motoryzacyjnymi.

Mimo upływu czasu VW Polo Klub Polska nadal pozostaje nieformalną organizacją skupiającą w swoich szeregach użytkowników i miłośników „mniejszego brata golfa”.
Volkswagen Polo Klub Polska to nie tylko tematy związane z motoryzacją. To także sprawy codzienne, z jakimi borykają się Klubowicze.
Celem naszych działań jest przyciągnięcie i zintegrowanie jak największej ilości osób, które to będą się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z VW Polo.
Najlepszą ku temu okazją są naturalnie wspólne spotkania i imprezy okolicznościowe, zarówno te regionalne, jak i te ogólnopolskie, na które już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy…

Poza mniejszymi, lokalnymi spotkaniami, o których wspomniano wyżej – raz do roku spotykamy się na Zlocie Ogólnopolskim.
Pierwszy z nich odbył się w 2006 roku w Bronisławowie nad Zalewem Sulejowskim. Pojawiło się na nim wówczas 40 samochodów z całej Polski.
Rok później miał miejsce II Ogólnopolski Zlot VW Polo Klub Polska. Odbył się on w Ślesinie koło Konina. Przywitaliśmy wtedy 80 samochodów i aż 200 osób.
W 2008 roku spotkaliśmy się w Więcborku koło Bydgoszczy na III Ogólnopolskim Zlocie VW Polo Klub Polska. Klub reprezentowany był przez 50 samochodów i około 70 klubowiczów.
W roku 2009, w dniach 11-14 czerwca spotkaliśmy się ponownie w Ślesinie k. Konina na IV Ogólnopolskim Zlocie Klubowym. Do ośrodka w malowniczej miejscowości przybyło blisko 70 osób, w około 40 samochodach marki VW.
Każde z naszych spotkań to niesamowita przygoda, doskonała zabawa i niezapomniana atmosfera – mamy nadzieję, iż w tym roku będzie podobnie.
Jak głosi tytuł – do pięciu razy sztuka – w chwili obecnej trwają intensywne prace nad organizacją V Jubileuszowego Ogólnopolskiego Zlotu Klubowego, który odbędzie się w dniach 3 – 6 czerwca 2010 roku w Kozienicach pod Warszawą.
Spotkać będzie można na nim wszystkie modele Volkswagena. Te starsze i te nowsze, zmodyfikowane i seryjne.
Samochody to oczywiście nie wszystko. Zlot pozwoli spotkać się wielu pasjonatom marki VW polo z różnych rejonów Polski.
V Jubileuszowy Ogólnopolski Zlot VW Polo Klub Polska to impreza zakrojona na szeroką skalę. To cztery dni niesamowitej przygody. To również niebywała szansa, by w niepowtarzalnej atmosferze wymienić się doświadczeniami motoryzacyjnymi i nie tylko, a także by sympatycznie i w miłym towarzystwie spędzić długi czerwcowy weekend.
Na naszych gości czeka szereg specjalnie przygotowanych na tę okazję atrakcji: wspólne grillowanie, zabawy i śpiew to już pewnego rodzaju tradycja.
Trwają także przygotowania kilku turniejów sportowych. Planujemy również uroczysty przejazd ulicami miasta zabezpieczoną i eskortowaną przez policję kolumną samochodów. To jednak nie wszystko, co znajduje się w naszych planach, niech jednak dalsza ich część pozostanie niespodzianką dla uczestników Zlotu.
Nad całością czuwać będą przedstawiciele VW Polo Klub Polska. Przejazdy drogami publicznymi odbędą się przy współpracy i pod czujnym nadzorem policji. Cała impreza wspierana jest przez grono patronów medialnych.
Wraz z nimi już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników modelu VW Polo na V Jubileuszowy Ogólnopolski Zlot VW Polo Klub Polska.
Załoga VW Polo Klub Polska
www.vwpolo-klub.pl

zlot
Fot. Grzegorz Mudry