Tradycją klubową stało się to, iż podczas corocznych Ogólnopolskich Zlotów VW Polo Klub Polska wybrane zostaje „najładniejsze polo zlotu”.
Podczas tegorocznego spotkania zwycięzcą konkursu zostały ex aequo dwa samochody – 6n2 maziunii oraz 6n goozika.

Volkswagen maziunii, bo o nim w tym artykule mowa to auto, które pokazuje, że pasja i konsekwentne dążenie do celu stanowią klucz do prawdziwego sukcesu.

Zwycięskie polo wyjechało z fabryki pod koniec roku 2001. Jego pierwszy właściciel zakupił go w jednym z poznańskich salonów zaledwie kilka miesięcy później.
Lista ówczesnego wyposażenia zawierała się w kilku punktach: wspomaganie kierownicy, poduszka kierowcy, dzielona tylna kanapa, fabryczne 14” calowe felgi z wąziutkimi oponami.

W ręce obecnej właścicielki auto trafiło w kwietniu 2008 roku.
Modyfikacje zaczęły się dość niewinnie, gdyż pierwsze działania skoncentrowały się na usunięciu oznaczeń z samochodu i przemalowaniu volkswagenowskich znaczków na czarno.
Kolejną zmianą był zakup i zamontowanie halogenów.
Na wiosnę 2009 roku samochód został wyposażony w zawieszenie gwintowanie MTS technik, nowe – 15” calowe – felgi dezent v oraz opony Platin RP 400 SPORT 195/45/15. Bębny i zaciski zostały polakierowane, chlapacze usunięte, zaś sam „poluś” usiadł zdecydowanie niżej.

Agnieszka nie zapomniała o wnętrzu „czarnej perły”. Zakupione zostały piloty do centralnego zamka i odpowiedni siłownik klapy bagażnika, który umożliwia otwieranie klapy pilotem. Na miejsce oryginalnej gałki zmiany biegów zawitała ta ze Skody Octavii.
Wewnętrzne uchwyty klamek zostały przemalowane lakierem strukturalnym na kolor czarny.
Samochód wyposażono również w – na stałe zamontowane w półce – CB radio TTI TCB 880 oraz antenę CB Alan 9 Plus, a także Palmtopa Mio A201.

Przed zimą ubiegłego roku do porządku doprowadzone zostały felgi stalowe – wypiaskowane i pomalowane na czarno przeżywają swoją drugą młodość.

Nowy sezon przyniósł nowe pomysły.
W styczniu br. zakupione zostały lampy i kierunkowskazy tzw. smoked front oraz czarna BRA przeszywana czerwoną nicią. Zwieńczeniem zewnętrznej stylizacji przodu stała się zamontowana dokładka od GTI.
Na przełomie maja i czerwca wymieniono fotele – zamiast szarych zawitały we wnętrzu czerwone (z możliwością pionowej i poziomej regulacji), przyciemniono również szyby.
Odrobinę smaczku wnętrzu dodają chromowane nakładki na pedały od GTI oraz rygielki WOB Edition.
Na zakończenie wiosennych działań zakupione rok wcześniej dezenty odmalowano na czerwono, tak by idealnie zgrywały się z czerwienią oryginalnych lamp od 6n2.
W takiej właśnie formie samochód zdobył wyróżnienie klubowiczów oddających na niego głos na Zlocie.

To dopiero początek obranego przez maziunię kierunku zmian.
W najbliższym czasie samochód dostanie nową – czarną podsufitkę, zostanie wytłumiony oraz wyposażony w porządny zestaw car audio.
W nieco dalszej przyszłości Agnieszka szykuje się na zwiększenie mocy samochodu (obecnie 1.4 16V 75KM) – przepustnica, kolektor ssący z wtryskami od wersji 100 konnej już są – czekają tylko na montaż…

Co jeszcze – czas pokaże, wszak kobieta zmienną jest…

Zdjęcia: bleah
Tekst: maziunia

maziunia

maziunia

maziunia

maziunia

maziunia